Web Analytics
Fudbaleri Crvene zvezde odbranili šampionsku titulu u Super ligi - BetaRS

Fudbaleri Crvene zvezde odbranili šampionsku titulu u Super ligi

Fudbal | Izvor: Beta | 02.05.2024 | access_time 21:10
Fudbaleri Crvene zvezde odbranili su večeras šampionsku titulu u Super ligi Srbije, pošto su na svom terenu pobedili TSC 2:1, u utakmici 33. kola domaćeg prvenstva.

Zvezda je povela u 55. minutu golom Pitera Olajinke, a izjednačio je Ivan Milosavljević u 60. minutu. Pobedu Zvezdi doneo je Šerif Endiaje u 75. minutu.

Crveno-beli su tako osvojili sedmu uzastopnu šampionsku titulu, ukupno 35. u klupskoj istoriji.

Zvezdi je večeras za odbranu titule bio potreban i bod, pošto je drugoplasirani Partizan izgubio od Vojvodine.

Fudbaleri Zvezde imali su nekoliko prilika za gol u prvom poluvremenu, najozbljnije u završnici, pokušavali su Šerif Endiaje, Aleksandar Dragović i Osman Bukari, ali je golman TSC-a ostao nesavladan.

U 44. minutu Bukarijev šut odbranio je golman TSC-a Veljko Ilić, a posle toga je Hvang pogodio prečku. U nadoknadi vremena pokušao je i Piter Olajinka, ali je golman gostuju ponovo odbranio.

Igrači iz Bačke Topole nijednom nisu šutnuli na gol u prvom poluvremenu.

Crveno-beli su napadali i u nastavku, a poveli su u 55. minutu golom Olajinke, koji je glavom poslao loptu u mrežu posle kornera koji je izveo Hvang.

Pet minuta kasnije TSC je izjednačio golom Milosavljevića, posle centaršuta Aleksandra Ćirkovića sa leve strane.

U 67. minutu šansu da donese vođstvo TSC-u imao je Ifet Đakovac, ali nije bio precizan, a minut kasnije na drugoj strani mrežu nije uspeo da zatrese ni Uroš Spajić.

Zvezda je povela u 75. minutu, šutirao je Milan Rodić, igrač TSC-a Goran Antonić intervenisao je i pogodio stativu, lopta se odbila do Endiajea koji je bez problema zatresao mrežu.

Do kraja utakmice šansu je imao i fudbaler domaćih Aleksandar Katai, ali se rezultat nije promenio.

Zvezda ima 84 boda, nedostižnih 14 više od drugoplasiranog Partizana, a TSC je treći sa 66 bodova.