Arsenal bolji od Totenhema za četiri boda više od Sitija - BetaRS

Arsenal bolji od Totenhema za četiri boda više od Sitija

Fudbal | Izvor: Beta | 28.04.2024 | access_time 17:15
AP Photo/Kin Cheung
Fudbaleri Arsenala pobedili su danas u gostima ekipu Totenhema sa 3:2, u utakmici 35. kola Premijer lige.

Arsenal je upisao 25. pobedu u domaćem šampionatu i prvi je na tabeli sa 80 bodova, odnosno ima četiri boda više od Mančester sitija, ali i dve utakmice više. Totenhem je, na drugoj strani, peti sa 60 bodova na svom kontu.

Gostujući tim je poveo u 15. minutu autogolom Pjera Emila Hojbjerga, a mrežu Totenhema su do kraja prvog poluvremena pogodili i Bukajo Saka u 27. i Kaj Haverc u 38. minutu za prednost od 3:0.

Kristijan Romero je u 64. minutu smanjio na 3:1, a konačan rezultat postavio je Son Heung Min sa penala u 87. minutu.

Arsenal će u sledećem kolu Premijer lige doćekati Bornmut, dok će Totenhem naredne sedmice najpre gostovati Čelsiju, a potom i Liverpulu.

Fudbaleri Bornmuta su na svom terenu slavili protiv Brajtona sa 3:0. Strelci za pobednički tim bili su Markos Senesi u 13, Enes Unal u 52. i Džastin Klajvert u 87. minutu.

Bornmut je trenutno deseti tim lige sa 48 bodova, dok je Brajton na 12. poziciji sa četiri boda manje.