Everton bolji od Liverpula, pobede Junajteda i Palasa - BetaRS

Everton bolji od Liverpula, pobede Junajteda i Palasa

Fudbal | Izvor: Beta | 24.04.2024 | access_time 23:20
Fudbaleri Evertona pobedili su večeras na svom terenu ekipu Liverpula sa 2:0, u utakmici 29. kola Premijer lige.

Strelci za Everton u gradskom derbiju bili su Džared Brantvejt u 27. i Dominik Kalvert Luin u 58. minutu.

Everton je upisao 11. pobedu od početka sezone i 16. je na tabeli sa 33 boda, odnosno ima osam više od Lutona koji je prvi "ispod crte".

Liverpul je, na drugoj strani, ovim porazom propustio priliku da se po broju bodova izjednači sa Arsenalom na vrhu tabele, tako da je i dalje drugi sa 74 boda.

Fudbaleri Mančester junajteda su na Old Trafordu bili bolji od Šefilda sa 4:2.

Džejden Bogl je u 35. minutu doneo vođstvo Šefildu, ali je Junajted do kraja poluvremena izjednačio preko Harija Megvajera u 42. minutu.

Novu prednost gostujućem timu doneo Ben Brereton Dias u 50. minutu, a na 2:2 je poravnao Bruno Fernandes sa penala u 61. minutu. Junajted je u finišu ipak stigao do pobede, golovima Fernandesa u 81. i Rasmusa Hejlunda u 85. minutu.

Mančester junajted je trenutno šesti na tabeli sa 53 boda, dok je Šefild poslednji tim lige sa 16 osvojenih bodova.

Kristal Palas je kao domaćin pobedio Njukasl sa 2:0, golovima Žana Filipa Matete u 55. i 88. minutu. Njukasl je sada sedmi na tabeli sa 50 bodova, dok je Palas na 14. poziciji sa 39.

Pobedu je upisao i Bornmut koji je u gostima bio bolji do Vulverhemptona sa 1:0. Ekipa Bornmuta je deseta sa 45 bodova, dok je Vulverhempton 12. sa dva boda manje.