Arsenal ubedljiv protiv Čelsija - BetaRS

Arsenal ubedljiv protiv Čelsija

Fudbal | Izvor: Beta | 23.04.2024 | access_time 23:10
Fudbaleri Arsenala pobedili su večeras na svom terenu ekipu Čelsija sa ubedljivih 5:0, u odloženoj utakmici 29. kola Premijer lige.

Arsenal je zabeležio 24. pobedu od početka šampionata i trenutno je prvi na tabeli sa 77 bodova.

Ekipa Mikela Artete ima tri boda više od Liverpula, a četiri od Mančester sitija, s tim da ima utakmicu više od kluba s Enfilda, a dve od aktuelnih šampiona.

Na drugoj strani, Čelsi je i dalje deveti tim lige sa 47 osvojenih bodova.

Posle prvog poluvremena večerašnje utakmice, Arsenal je imao gol prednosti pošto je već u četvrtom minutu mrežu Čelsija pogodio Leonardo Trosar.

Igrači domaćeg tima su sve dileme oko pobednika razrešili do 70. minuta, kada su golmana Čelsija Đorđa Petrovića savladali još četiri puta. Po gola postigli su Ben Vajt u 52. i 70. i Kai Haverc u 57. i 65. minutu.

Fudbaleri Arsenala će u narednom kolu Premijer lige gostovati Totenhemu, dok će Čelsi u goste Aston Vili.