Srbija porazom od Crne Gore završila učešće na EP u rukometu - BetaRS

Srbija porazom od Crne Gore završila učešće na EP u rukometu

Rukomet | Izvor: Beta | 16.01.2024 | access_time 19:55
Rukometaši Srbije nisu uspeli da se plasiraju u drugu fazu Evropskog prvenstva, pošto su večeras u trećem kolu Grupe C poraženi u Minhenu od selekcije Crne Gore sa 29:30 (14:15).

Najefikasniji kod Srbije bili su Lazar Kukić sa sedam i Nemanja Ilić sa pet pogodaka.

Kod Crne Gore su se istakli Branko Vujović sa osam, Miloš Vujović i Nemanja Grbović sa po sedam i Vuko Borozan sa šest golova.

Srbija je takmičenje završila sa dva poraza i jednim remijem, dok je Crna Gora upisala jednu pobedu i dva poraza.

Srbija je lošije ušla u meč i polovinom prvog poluvremena imala zaostatak od četiri gola (5:9). Srbija je do kraja poluvremena uspela da se konsoliduje, odbije nalet Crne Gore i na pauzu ode sa golom zaostatka (14:15).

Naša selekcija je u nastavku krenula bolje, i posle sedam minuta stigla do prednosti (18:17), ali je Crna gora sa tri vezana gola uspela da ponovo stigne do prednosti.

Do kraja meča Srbija je pokušavala da stigne do preokreta, i pobede koja bi joj ostavile šanse za plasman u drugu fazu Evropskog prvenstva ali nije uspela u tome.